AQUABlack

AUQABlack köpük bitüm jeneratörünün avantajları

Son birkaç yıl içinde düşük sıcaklıklarda asfalt üretimini geliştirmenin temel iki tekniğini gördük:

  • Bitüm içerisine katı ve sıvı kimyasal katkı maddelerinin ilavesiyle,
  • Karıştırma süreci öncesi eklenen katkı maddeleri ya da bunlar olmadan elde edilen köpük bitüm ilavesiyle,

Son yıllarda köpük bitüm kullanımı kayda değer ölçüde artmıştır. Örnek verecek olursak, ABD’de %90 oranında köpük bitüm tekniği kullanılarak üretilen ılık asfalt miktarı bir yıl içinde ikiye katlanarak 2009’da 19,2Mt’den 2010’da 47,6Mt’ye çıkmıştır. Fayat Group köpük bitüm üretim teknolojisi AQUABlack’in satışları için, ABD sınırları dışında hizmet veren Amerikan MAXAM şirketi ile uluslararası bir ortaklığa imza atmıştır.

Basit ve etkili

Bitüm Köpük Kit’i beç ve sürekli modelleri de dahil tüm geleneksel asfalt plenti tipleri ile uyumludur ve;

  • Basınçlı su ölçümü ekipmanlarından,
  • Bitüm hattına su enjekte etmek için bir köpük tabancasından,
  • Ana plent yazılımına dahil ya da dışardan kumanda edilebilen bir kontrol panelinden

oluşmaktadır.

Kurulumu kolay bitüm kiti

Tartım kiti plentin hemen yanına monte edilebilir ve sürekli dozajlama için doğrudan ana su hattına bağlanabilir (kışın bazı istisnalar olabilmektedir). Ölçüm ünitesi, emme ve suyun filtre edilmesi işlemlerini yapabildiği gibi kapasite ve basınç seviyesi kontrollerini de yapabilmektedir. Bir basınçlı hava enjeksiyon hattı ise ölçüm sistemi ve köpük tabancası arasındaki bağlantıların her zaman temiz olmasını sağlar ve böylece kışın donmadan kaynaklanan hasarlar önlenmiş olur.

Ilık asfalt için inovatif KÖPÜK TABANCASI

KÖPÜK TABANCASI sistemin en önemli parçasıdır. Karakteristiği ve kolay kurulum özellikleri sayesinde Ilık karışım asfaltın üretim sürecinde büyük bir öneme sahiptir. Özel enjektörleri, köpüğün olabildiğince kararlı bir halde olmasını sağlamak adına mikro baloncuklar halinde, suyun bitüme homojen bir şekilde işlemesi sağlamak için tasarlanmıştır. KÖPÜK TABANCASI bitüm hattına monte edilmiş haldedir ve ek bir bakıma ihtiyaç duymaz.

Tüm plentlerle uyumlu basit bir çözüm

AQUABlack kiti çeşitli boyutlarda olabilmekte ve her türlü plente monte edilebilmektedir (sürekli ya da beç tipi). Ana bitüm tedarik hattına bağlı pompaların boyutlarına ve enjeksiyon tiplerine göre köpük kitinin versiyonları çeşitlilik gösterebilmektedir. AQUABlack sistemini kullanmak oldukça kolaydır. Köpük isteğe göre üretilebilmekte ve geleneksel asfalt formülünden köpüklü bitüm formülüne sadece, reçeteye AQUABlack aracılığıyla su eklenerek geçilebilmektedir. İlk köpük kiti, 2011 yılında Fransa’da bulunan bir MARINI-ERMONT sürekli karışım plentine bir adet TRF21 paralel dryer ile birlikte başarıyla monte edilmiştir. MAXAM’ın desteği sayesinde montaj süreci 2 gün gibi bir zaman diliminde tamamlanmıştır. Bu işlemin başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra, yalnızca sistemin çokça bilindiği ve tercih edildiği Avrupa’da değil, aynı zaman da Asya’da, Orta Doğu’da ve Okyanusya’da da pek çok sürekli ve beç tipi plente AQUABlack köpük bitüm kiti monte edilmiştir. 200 den fazla kullanıcı görüşü ile AQUABlack Köpük bitüm üreticisinin tüm asfalt plenti tipleriyle uyumluluğu ve kendini ispatlamış verimliliği ile ideal bir çözüm sunmaktadır.

Ilık Karışım Asfalt: rekabet gücünüzü artıracak
tasarruf!

Asfalt üretim sıcaklığının 30°C’den fazla düşürülmesi geleneksel asfalt üretimiyle karşılaştırıldığında önemli boyutta enerji tasarrufu sağlamaktadır. Günümüzde bu hızlı, basit ve kolayca sisteme dahil edilebilen yöntem sayesinde asfalt üreticileri kayda değer ekonomik avantajlar sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın +90 312 386 33 22 veya bize iletişim bilgilerinizi bırakın biz size ulaşalım:

Adınız

Şirket Adı

Email

Telefon

Mesajınız

Devam etmek için kişisel bilgilerinizin kullanımını onaylamalısınız.