RAP Asphalt

Geri Dönüşüm

Günümüzde GKA (Geri Kazanılmış Asfalt) kullanımı

Yol yapım firmaları daha yüksek geri dönüşüm oranları talep ediyorlar; bunu yalnızca doğal kaynakları korumak için değil, aynı zamanda modern üretim tekniklerinden kaynaklanan agrega ve bitüm tasarrufu sayesinde üretim maliyetlerini en uygun hale getirmek için.

Gelişmiş geri dönüşüm sistemi

Recycling Ring for asphaltGeri kazanılmış soğuk malzeme, ılık geri dönüşüm sistemi aracılığı ile doğrudan dryer veya miksere eklenir ve işlenmemiş sıcak agrega ile ısı aktarımı yaparak son sıcaklığına ulaşır.
Geri dönüşüm sisteminin gelişmiş tasarımı sayesinde geri dönüştürülecek malzemenin üzerindeki kalıntı bitüm, işlenmemiş agrega ile birleşimi sırasında herhangi bir tıkanıklığa yol açmamaktadır.
Bu ekonomik, denenmiş ve test edilmiş çözüm %35’e varan oranlarda ve hatta bazı spesifik durumlarda daha da yüksek oranlarda geri dönüşüm sağlamaktadır.

Mikser’de geri dönüşüm

Cold Recycling for asphalt plantGeri dönüştürülen malzeme soğuk-karışım elevatörü ile miksere aktarılır ve işlenmemiş agregalar gibi, miksere eklenmeden önce ayrı bir tartım bunkerinde tartılır.
Mikserde açığa çıkan buhar giderilmelidir ve soğuk GKA ile işlenmemiş sıcak agregalar arasında tam ısı aktarımı sağlamak için üretim çıktısı modifiye edilebilir.
İşlenmemiş agrega ve geri kazanılmış agregalar mikser boyunca farklı döngüler izlediğinden, işlenmemiş agregalar elekten geçirilebilmektedir. Mikserde %25 oranında geri dönüşüm sağlanabildiği gibi, bu teknik ile ılık geri dönüşüm sisteminin birleştirildiği bazı spesifik durumlarda oranlar %40 seviyelerine çıkabilmektedir.

İkinci dryer’de geri dönüşüm

Double Drum for asphalt plantGeri kazanılmış malzeme, özellikle bu amaç için tasarlanmış ayrı bir paralell-flow dryer’de kurutulur ve ısıtılır. İşlenmemiş agrega konvansiyonel bir döngü izler ve elekten geçer.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın +90 312 386 33 22 veya bize iletişim bilgilerinizi bırakın biz size ulaşalım:

Adınız

Şirket Adı

Email

Telefon

Mesajınız

Devam etmek için kişisel bilgilerinizin kullanımını onaylamalısınız.