Fayat Group

FAYAT SUNUMU

Gruppo Fayat
1973’de kurulan Fransız FAYAT Group 7 alanda faaliyet gösteren bir inşaat ve sanayi şirketidir:

Fayat Group

FAYAT Group bünyesinde 120 ülkeden 138 bağımsız iş ortağı, sinerji içinde birlikte  çalışmaktadır. 18.400 çalışan, FAYAT Group’un 4  Milyar euro’yu bulan cirosuna günlük olarak katkı sağlamaktadır.
Detaylı bilgi için Anahtar Bilgiler ve Veriler.

 

Fransa’nın İnşaat sektöründeki ilk aile şirketi

1957 yılında Clement Fayat tarafından kurulan ve yönetiminde oğulları Jean-Claude Fayat ve Laurent Fayat’ın yer aldığı Grup, Fransa’nın dördüncü inşaat & mühendislik grubudur ve inşaat & sanayi alanındaki ilk aile grubudur.
Fayat Group’un tasarım ve üretim faaliyetlerindeki yeterliliği ve kalitesi, onu yol yapım ekipmanları sektöründe dünya lideri yapmaktadır.(BOMAG GmbH)

FAYAT; hem inşaat hem de sanayi sektöründe, çevresel konulara karşı olan duyarlılığı ile çevre dostu bir şirket olduğunu birkez daha vurgulamıştır.

  • Yüksek çevresel kalite(HEQ) ve pozitif enerji binalarının inşası.
  • Foto-volkanik parklar ve plentlerin oluşturulması
  • Eko-inovatif ekipmanların geliştirilmesi: asfalt plentleri, eko-modlu silindirler, doğal gaz ile çalışan yol süpürgeleri, vs.

Fayat Karışım Plentleri (FMP) kendi ana markaları ile dünya çapında hizmet vermektedir: MARINI, MARINI-ERMONTSAE ve Terex yol yapım biriminin katılımıyla, BOMAG MARINI Latin America.
FMP Avrupa, Çin ve Güney Amerika fabrikaları ile artık tüm kıtalarda varlık göstermektedir.