Hakkımızda

MARINI TÜRKİYE

MARINI FABRIKA - NEWW

Ocak 2009’da yol yapım makinalarına; tasarım, üretim, danışmanlık, satış sonrası destek ve yedek parça servis hizmeti vermek için TEKFALT MAKİNA A.Ş. adıyla kurulan firmamız Ağustos 2011’den itibaren İtalya’nın lider asfalt plenti üreticisi MARINI S.p.A. ile ortak olarak FAYAT GROUP çatısı altına girmiştir.

Kurucuları ve yönetim ekibinin tecrübesi sayesinde TEKFALT MAKİNA A.Ş. kısa zamanda yol yapım makinaları pazarında iyi tanınan bir isim haline gelmiştir. Müşterilerimize yüksek kaliteli, eknomik ürünler ve aynı zamanda dürüst ve hızlı hizmet sağlayarak, sürekli müşteri memnuniyeti ve faaliyet alanında en iyi olmayı hedefleyen firmamız, MARINI S.p.A. ortaklığı ile hedeflerine daha hızlı ulaşmayı planlamaktadır.

Nisan 2012’den beri firma ismimizi değiştirerek yolumuza  MARINI MAKİNA A.Ş. olarak devam etmekteyiz. TEKFALT MAKİNA A.Ş. çatısı altında ürettiğimiz ürün grupları, TEKFALT markası altında, yüksek kalite ve uygun maliyet ile üretilmeye devam etmektedir.

Kurumsal felsefemiz

 • Yönetime, müşterilerimize, hissedarlara, personele, iş ortaklarına ve tedarikçilere her zaman dürüst davranmak.
 • Şirket içerisinde çevresel ve sosyal dengeyi korumak.
 • Müşterinin isteklerine öncelik tanınırken, her birine tarafsızca rehberlik etmek.
 • Kaliteye son derece önem vermek, müşteri memnuniyeti sağlanmış olsa bile daha da iyi hizmet verebilmek için çabalamak.
 • Çalışanların eğitim sistemlerini geliştirmek ve eğitsel seviyelerini yenilemeyi amaçlamak.

Faaliyet alanlarımız

TEKFALT’ın başlıca faaliyet alanı asfalt makinalarıdır. Danışmanlık, tasarım, üretim, servis ve yedek parça hizmetleri, kısaca asfalt makinaları konusunda tüm yelpazede hizmet vermekteyiz.

Kalite Politikamız

En üst düzeyde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uluslararası kalite standartlarında hizmetler ve ürünler sunmak.
Sürekli olarak kaliteli ürünler sağlamak ve hizmetler sunmak için;

 • Profesyonel olarak müşteri ihtiyaçlarını analiz etmek. Yüksek kalite ve en ekonomik çözümü üretmek için tüm personelden gelen araştırma ve geliştirme fikirlerini dikkate almak.
 • Değişen müşteri beklentilerini ve Pazar ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojik gelişmeleri takip etmek ve bu değişiklilere kısa sürede adapte olmak.
 • Sürekli yüksek kaliteli malzeme ve hizmet alımı sağlamak, bu amaçla tedarikçi ve taşeron firmaları yönlendirmek, desteklemek ve işbirliği yapmak.
 • Kalitede sürekliliği sağlamak; üretimi, hizmetleri, ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetinin geri bildirim adımlarını yönetim sistemi ile takip etmek.

ÜRÜNLERİMİZ

MARINI asfalt plenti ürün yelpazesi:

 • Şantiye sahasının şartlarına bağlı olarak, 60’dan 300ton/saat’e kadar üretim kapasitesi ile beç tipi, sabit, mobil ve ultrakompakt/ultramobil asfalt plentlerini (TOP TOWER, XPRESS, BE TOWER) kapsamaktadır.
 • Marini plentleri, ılık karışım asfalt ve taş mastik asfalt gibi üretimi son teknoloji cihazlar ile mümkün olan sistemlerle donatılmıştır.
 • Marini ve FAYAT’a bağlı diğer plent üreticisi firmaların ürettiği sürekli karışım plentleri (MARINI-ERMONT) ve soğuk karışım plentleri (SAE) ile üretim yelpazemiz tamamlanmaktadır.

MARINI, şirket politikası olarak, talep doğrultusunda standart ürünlerinin özelleştirilmiş  versiyonlarının üretimini de gerçekleştirmektedir:

 • Yüksek kaliteli ve güvenli kullanım bileşenleri ve ham maddeleri;
 • En katı çevre kanunları ve kısıtlamaları ile uyumlu olarak en yüksek kalite standardını karşılayan üstün performans seviyesi;
 • Enerji tasarrufu, sağlamlık ve güvenilirlik özellikleriyle yüksek fiyat-performans oranı;
 • Çevre dostu enerji tasarrufu;

MARINI ürünleri; en modern tasarım teknikleri ile dünya çapında iş sahalarından elde edilmiş engin tecrübelerin birleşiminin bir sonucudur.
Şirket felsefemiz, müşterilerimizin iş sahasında sık karşılaştıkları problemlerin önlenmesini ve çözümünü her şeyin üstünde tutmaktır. Bu bağlamda MARINI bireysel ve isteğe göre uyarlanmış çözümler sunmaktadır.

MARINI İTALYA

1899’da Alfonsine’de kurulan MARINI asfalt plenti üretiminde bir dünya lideridir.

 • Dünya çapında 3000’i aşkın asfalt plenti satışı
 • Çin, Hindistan ve Türkiye’de fabrikalar
 • Romanya Rusya, Dubai ve Polonya’da ticari şubeler
 • Dünya çapında satış ve satış-sonrası servisi

MARINI faaliyetlerine; bisiklet, motorsiklet ve iki-zamanlı dizel motor üretimi ile başlamış, daha sonra yol yapım sektöründeki gelişmelerle birlikte, asfalt plenti, yol yapım ve bakım makineleri üretimi ile devam etmiştir.
1973’de MARINI S.p.A. kurulmuş ve 1988’de hisselerinin büyük bir çoğunluğu FAYAT Holding tarafından satın alınmıştır.
Alfonsine’de bulunan Marini Genel Merkezi, 400’ü aşkın işgücü ile, 37.000’i kapalı olmak üzere 150.000m2 alan üzerine kuruludur.
Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, MARINI öne çıkan özelliğinin bir sanayi kompleksi olduğunu vurgulamak adına üretim sektöründe önemli yatırımlar yapmıştır.
Bu, en önemli asfalt makine bileşenlerinin üretimini, en üstün kaliteyi garanti eden kesin bir üretim stratejisi ile Marini fabrikasında yapmamızın bir sonucudur.
Bu bağlamda Marini, malzeme kesimi ve kaynağı, ekipmanların üretimi, montaj, kumlama ve boyama gibi yüzey işlemleri, elektrik ve elektronik tertibatın üretimi ve kurulumu, yazılım geliştirme dahil tüm üretim aşamalarını kendi bünyesinde gerçekleştirebilmektedir.

KVKK